Rekonvalescence po augmentaci – poslední krok na cestě za krásnějším poprsím nesmíte podcenit!

Rekonvalescence po augmentaci – poslední krok na cestě za krásnějším poprsím nesmíte podcenit!

Snažíte se zjistit, jak probíhá rekonvalescence po augmentaci? Jak by tento proces hojení, bez něhož se žádná operace prsou neobejde, měl asi tak vypadat? Dobře děláte! Jestliže se chystáte na zákrok, při kterém vám budou upravena ňadra, měla byste mít už předem jasno v tom, co vás později čeká. Samotnou operací totiž vaše cesta za „plnějším dekoltem“ rozhodně neskončí. Aby vše dopadlo „na výbornou“, budete se muset co nejdůsledněji držet pokynů lékaře. Pokynů, jichž se vám dostane na každé jen trochu solidní klinice.

Hodláte si opatřit pár důležitých informací s předstihem? Nechcete se nechat čímkoliv zaskočit? Máte příležitost! Připravili jsme pro vás menšího „průvodce“, který vám nezbytnou rekonvalescenci přiblíží. Abyste ale získala jasnější představu o tom, „do čeho jdete“ a zbavila se případných obav ze zákroku, musíme začít poněkud obšírněji. 

Řádná rekonvalescence po augmentaci je zcela nezbytná

Pojem „augmentace prsou“ zní sice poněkud odborně, nejde však o nic jiného než o zvětšení ňader, jehož je dosaženo vložením implantátů. Zákrok se jinak také označuje jako augmentační mammoplastika a je v současnosti naprosto běžný. Plastika poprsí je v moderní společnosti už dokonce natolik akceptovanou věcí, že není například překážkou pro účast v soutěži krásy. Něco takového by přitom bylo ještě celkem nedávno zcela nemyslitelné.

Pravda také je, že zvětšení poprsí považuje většina odborníků za rutinní záležitost a provádí ji bez sebemenšího zaváhání. Není proto nutné mít ze zákroku přehnané obavy. Tuzemské kliniky estetické medicíny mají dokonce mimořádně dobrou reputaci. Faktem nicméně zůstává, že se přece jen jedná o zásah do organismu. Zkrátka o operaci, která se bez jisté „pooperační péče“ neobejde. Pro zdárný výsledek je řádná rekonvalescence jednoduše nezbytná!

ČÍST  Odborný průvodce: Jak si namalovat obočí podle vašeho obličeje?

Nejprve ale pár slov k samotnému zákroku a také k tomu, co operaci předchází.

Význam konzultace

Základním předpokladem vaší spokojenosti jsou nová prsa patřičné velikosti a jistě i nějakého tvaru. S tím určitě budete souhlasit. Chcete, aby se výsledek augmentace co nejvíce přiblížil vašim představám? Požádejte lékaře o tzv. 3D animaci! Že nevíte, o co se jedná? Tak dobře poslouchejte!

Odborné „předoperační“ vyšetření musíte na klinice podstoupit tak jako tak, aby se prověřil váš celkový zdravotní stav. Jeho součástí bude samozřejmě i konzultace, při které vám lékař vysvětlí, co vás čeká a probere s vámi veškeré detaily. S ohledem na vaše přání a při respektování odborných hledisek pak zvolí konkrétní typ implantátu. Doporučí nejvhodnější druh silikonu, vybere patřičnou velikost i odpovídající tvar. A zmíněná 3D animace? Ta vám umožní spatřit předpokládaný výsledek ještě dřív, než zvětšení prsou podstoupíte. Zkrátka dopředu uvidíte, jak budou vaše nová ňadra přibližně vypadat.

Co vás čeká?

Některé ženy mají štěstí a bez plastické chirurgie se docela dobře obejdou. Vy však chcete víc, než kolik vám příroda nadělila, a tak se připravujete na operaci. Jaké informace by vám tedy ještě mohly přijít vhod? Samotný zákrok vám nijak do detailu popisovat nebudeme. Lékaři ho nepochybně zvládnou a vy ho stejně celý prospíte. Takže jen stručně. Operace obvykle netrvá více než 90 minut. Řezy jsou zpravidla provedeny pod prsy. Implantáty se vkládají pod prsní sval nebo pod žlázu. Zavedené drény poslouží k lepšímu odvádění krve a sekretu a prsa se díky nim lépe zahojí. Šití se provádí materiálem, který se postupně sám vstřebá. A co potom? Co vás čeká?

  • Na klinice vás hospitalizují na 24 – 48 hodin
  • Kvůli zafixování implantátů budete nejméně několik týdnů nosit kompresní podprsenku
  • Dostanete antibiotika jako prevenci před infekcí a analgetika na potlačení bolesti
ČÍST  Chcete si nechat odstranit tetování? Praha je pro váš záměr ideální destinací!

Pokyny pro domácí rekonvalescenci

První dny po prodělaném zákroku jistě nebudou příjemné. Pro krásu se ale zpravidla vyplatí něco vytrpět. A nejen to. Také se vyplatí dodržovat pokyny, jimiž vás před odchodem z kliniky „vybaví“ váš lékař. Budou vypadat přibližně takto:

  • Musíte dodržovat klidový režim (ideálně 14 dní)
  • Nezvedat ruce nad prsa a nenosit nic těžkého
  • Spát je nutné výhradně na zádech
  • Nepřetržitě nosit zmíněnou kompresní podprsenku (cca 5 týdnů – pokud lékař neurčí jinak)
  • První sprchu si dopřejete nejdříve za 3 až 4 dny!
  • Kontrola u lékaře vás čeká už cca za týden
  • Zhruba měsíc po zákroku začnete provádět tlakové masáže (dle instrukcí lékaře) 

Vzdělání, zkušenosti a profesionální čest

Jak už jsme řekli, estetická medicína má v našich končinách velice dobrou pověst. A tak přestože je augmentace prsou z laického pohledu přece jen poněkud náročnějším zákrokem, který je prováděn v celkové anestezii, naprostá většina zdejších chirurgů ho zvládá „na výbornou“. Odborné vzdělání a patřičné zkušenosti, jimiž disponují, jsou zpravidla zárukou, že se nic takříkajíc nepokazí. Spolehnout se navíc můžete i na to, že takoví specialisté nedopustí, abyste to s vylepšováním svého vzhledu přehnala. Zkrátka vám ňadra zvětší pouze do takové míry, aby nevypadala nepatřičně. Obvykle mají totiž nějakou profesionální čest. Pokud navíc dodržíte vše, co vám s ohledem na následnou rekonvalescenci nařídí, je téměř vyloučeno, aby vás výsledek plastické operace jakkoliv nemile překvapil.

Máte už nějakou představu o tom, kde zákrok podstoupíte? Nebo si s výběrem kliniky raději dáte na čas, abyste měla naprostou jistotu, že jste své půvaby svěřila do těch nejlepších rukou?