Jak na odstranění vrásek přírodně?

Jak na odstranění vrásek přírodně?

Vrásky trápí dříve či později úplně každého z nás, možnost odstranění vrásek je proto velice diskutovaným tématem. Někdo má vrásek méně, někdo více. Pokud je pro jedince mladistvý vzhled prioritou, je třeba proti vráskám bojovat. Způsobů, jak vrásky eliminovat, je mnoho, některé jsou přírodní, některé za asistence plastického chirurga. Jakým způsobem se dá proti vráskám bojovat? Lze to i přírodní cestou bez použití skalpelu a anestezie? 

Jak vlastně vrásky vznikají?

Vrásky se objevují na lidském obličeji cca od 20 let. Samozřejmě se jedná o velmi individuální záležitost, takže můžeme najít osoby, které mají vrásky již v 16 letech, nebo také 40ti leté, kteří mají obličej téměř bez vrásek. Vrásky jsou hodně ovlivněny genetickou výbavou člověka a také vlivem okolního prostředí nebo stravou.

A proč vznikají?

Vnější vlivy mají vliv nejen na vznik vrásek, ale také na celkový stav a vzhled lidské pokožky. Vrásky se objevují například následkem nevhodné stravy, nedostatečným pitným režimem, nedostatečnou přirozenou tvorbou kolagenu v pokožce a třeba také mžouráním do počítače či mobilu.

Tipy a triky pro zdravou a mladistvou pokožku

Zdravá strava 

Stravou lze ovlivnit ledacos, a vrásky rozhodně také. Tvorbu vrásek lze částečně omezit například konzumací dostatečného množství zdravých složek stravy:

  • ořechy
  • zelenina a ovoce
  • luštěniny
  • ryby.

Dostatek spánku 

Spánek je alfou a omegou regenerace celého organismu. Jeho nedostatek může způsobit vážné zdravotní i psychické problémy. Může také negativně ovlivnit stav pokožky včetně zvýšeného výskytu vrásek.

Pravidelný pohyb a cvičení 

Díky sportu může být pokožka obecně v lepším stavu. Je pružnější a mladistvější. Díky sportu se v podkoží neusazuje tolik tukových buněk.

ČÍST  Jak poznat svůj typ pleti a vybrat správnou péči: Průvodce pro začátečníky

Hydratace pokožky 

Díky hydrataci – zvlhčení – je pokožka pružnější, elastičtější a méně náchylná ke tvorbě vrásek. Pokožku lze hydratovat vnitřně dostatečným přísunem tekutin, tím se předchází například i otokům a tmavým kruhům pod očima. Z vnější strany můžeme pokožku hydratovat mnoha způsoby – krémy, maskami a emulzemi. Pro boj proti vráskám jsou v poslední době populární přírodní oleje a krémy, které vznikají z lokálních i zahraničních bylin a olejů. Přírodní péči květů, olejů a bylin využívala pro péči o svou pleť například krásná Kleopatra.

Další způsoby, jak odstranit vrásky přírodně

  • Masáže obličeje – pravidelnou masáží oblastí, které jsou postiženy vráskami – převážně na čele a mezi obočím bývá dosahováno příjemných výsledků v boji proti vráskám.
  • Obličejová jóga a gymnastika – na internetu se dá nalézt spousta tipů na cvičení obličejových svalů, které slibuje omlazení pokožky a redukci vrásek.
  • Aplikace ledových kostek – ledové kostky dokáží pokožku skvěle prokrvit, osvěžit a omladit.
  • Použití aloe vera gelu – aloe patří mezi jednu z možností, jak komplexně vylepšit vzhled pleti. Dokáže ji hydratovat, tonizovat a také zpevnit.
  • Využití terapie kyslíkem – další přirozenou možností boje proti vráskám je takzvaná oxygenoterapie. Ta dokáže s pletí hotové zázraky. Jejím prostřednictvím je odstraňována svrchní vrstva pokožky, kde se nacházejí pouze odumřelé kožní buňky. Společně s nimi se vytrácejí hlubší vrásky, pigmentové skvrny a další nerovnosti pokožky. Procedura trvá zhruba hodinu a její výsledky jsou patrné okamžitě na první pohled. Zajímavá je také cena, která se pohybuje okolo 1500 korun za jedno ošetření. 

Jakými přírodními nebo i dalšími způsoby bojujete proti stárnutí pleti vy? Jak je váš boj úspěšný a co byste rozhodně doporučili jako elixír mládí? Budeme se těšit na rady a tipy pro přírodní boj proti vráskám!

ČÍST  Pánové, stále marně přemýšlíte, jak zhubnout břicho? Mužům se vyplatí dodržovat 3 základní pravidla!