Pánové, stále marně přemýšlíte, jak zhubnout břicho? Mužům se vyplatí dodržovat 3 základní pravidla!

Pánové, stále marně přemýšlíte, jak zhubnout břicho? Mužům se vyplatí dodržovat 3 základní pravidla!

Vaše figura už není, co bývala? Máte pěkných pár kilo navíc, a protože vás to trápí, usilovně přemýšlíte, co dál? Pokud si nevíte rady, a to například s tím, jak zhubnout břicho – muži tento problém ostatně řeší nejčastěji, udělejte si pět minut času. Ukážeme vám, že se lze s touto záležitostí, která je z estetického hlediska nepříjemná a s ohledem na zdraví značně riziková, poměrně snadno vypořádat. Že o tom pochybujete? Zkusili jste už leccos, ale váš „pivní pupík“ se vás drží jako klíště? No, potom jste na to šli zřejmě z nesprávného konce anebo jste ve svém snažení nebyli dostatečně důslední.

Chcete vědět, co spolehlivě funguje? Jaká pravidla se vyplatí dodržovat, když se hodláte zbavit břicha, které narostlo tak, že už vám vyloženě překáží? Tak pozorně čtěte!

Jak zhubnout břicho – muži řeší stále stejnou otázku

Obezita je považována za nemoc. Nemoc, kterou na světě trpí přinejmenším desítky milionů lidí. Další stovky milionů k ní pak mají velmi slušně „našlápnuto“ a pokud ve svém životě něco nezmění, mohou je čekat velké problémy. Zdravotní i společenské. Není totiž žádným tajemstvím, že nadváha přímo souvisí se vznikem celé řady chorob. Průběh některých nemocí, jako třeba Covidu-19, může pak výrazně zhoršit. A pokud jde o společenské uplatnění, jisté je, že to má většina „tlouštíků“ poněkud složitější. Ti štíhlí na ně často pohlížejí buď s despektem nebo s jakousi „soucitnou“ shovívavostí, což na sebevědomí jistě nikomu nepřidá.

Vezmeme-li si na paškál muže, kteří mají nadváhu, určitě přijde řeč na břicho. U pánů totiž bývá právě tato část těla už na první pohled „postižena“ nejvíce. A není tedy divu, že takoví muži řeší stále stejnou otázku: jak zhubnout břicho?

ČÍST  Přemýšlíte, kde vzít nejlepší vitamíny na vlasy? A víte vůbec, proč jsou pro zdraví vaší kštice tolik důležité?

Proč to mají ženy jinak

Také už vás napadlo, proč pánům roste hlavně břicho, zatímco u žen jsou to zpravidla docela jiné tělesné partie, na kterých se nadváha ve zvýšené míře projevuje? Odpověď je skryta v hormonech. Ženský hormon estrogen totiž způsobuje ukládání tuků do stehen a boků, a to jednoduše proto, aby měla žena v těhotenství k dispozici dostatečně velký „rezervoár energie“. Mění se to až s přibývajícím věkem. U mužů to však pochopitelně neplatí. Těm se nadbytečný tuk objevuje rovnou v oblasti břicha. To může být ze zdravotního hlediska nebezpečné. Pokud je ho totiž příliš, začne se ukládat uvnitř, mezi orgány a tím negativně ovlivňuje důležité fyziologické procesy.

Ať už vás tedy k hubnutí přiměje cokoliv, třeba narážky kolegů nebo nějaký nepříjemný zážitek, jisté je, že zbavit se velkého břicha má rozhodně smysl. Když nic jiného, člověk se tak může vyhnout celé řadě nemocí. 

Správná strava, pravidelný pohyb a abstinence

Chcete dát sbohem nadváze? Zbavit se velkého břicha? Pak byste měli vědět, že existují tři základní pravidla, která musíte respektovat. Pokud se jich budete držet pevně a dostatečně dlouho, kýžený efekt se zcela jistě dostaví. Posuďte sami, zda to můžete zvládnout:

 • Správně se stravovat – je při korekci nadváhy velice důležité. „Nakládat“ si menší porce, ale přitom jíst klidně častěji. Omezit příliš tučná a také průmyslově zpracovaná jídla, vynechat cukry a zaměřit se více na zeleninu a zdravé bílkoviny. Pamatovat na pitný režim!
 • Pravidelně se hýbat – musíte v každém případě, protože to prospívá správnému fungování celého organismu. Když vaše tělo pracuje tak, jak má, spalují se i přebytečné tuky. Několik sportů, které pomáhají břicho zlikvidovat zcela spolehlivě, vám za okamžik ukážeme
 • Abstinovat – nebo alespoň konzumaci alkoholu co nejvíce omezit. To je sice pro řadu pánů jen těžko představitelná podmínka, ale věřte, že nesmírně důležitá. S alkoholem se hubne jen velmi obtížně
ČÍST  Odborný průvodce: Jak si namalovat obočí podle vašeho obličeje?

Rychlá chůze nebo plavání?

Je smutným faktem, že obezita trápí už na čtvrt milionu českých dětí. A většinu z nich bude zřejmě provázet i v dospělém věku. Bohužel. Ať už vás ale nadváha sužuje odmalička nebo jste si velké „bříško“ pořídili mnohem později, můžete s tím zkusit něco udělat. Kromě jiného tu byla řeč o pravidelném pohybu. Chcete se zbavit břicha? Tak se podívejte, jaké sporty a jaké cviky odborníci mužům nejčastěji doporučují:

 • Rychlá chůze
 • Vytrvalostní běh
 • Veslování
 • Plavání
 • Jízda na kole
 • Lyžování
 • Dřepy
 • Kliky
 • Výpady
 • Plank
 • Mrtvý tah

Ono to funguje!

Hodláte se zbavit břicha? Zdá se vám ale, že jsou pravidla, která jsme vám dnes ukázali, zcela triviální a samozřejmá? A že zřejmě příliš nefungují, protože kdyby to bylo tak snadné, jsou přece všichni pánové štíhlí? Nenechte se mýlit! Ono to funguje! A to naprosto spolehlivě. Problém je jen v tom, že mnoho mužů buď postrádá vůli a svůj boj s nadváhou vzdá příliš brzy nebo není schopno dodržovat všechna tři pravidla najednou. Buď se málo hýbou nebo špatně jedí. Anebo, a to je celkem častá komplikace, nedovedou odolat, když před ně někdo postaví orosený půllitr jejich oblíbeného piva.

Nějakého „prohřešku“ se čas od času dopustí každý. A může se to tedy přihodit i vám. A faktem je, že to nijak zvlášť nevadí. Ovšem pouze v případě, že se zase brzy vrátíte k pravidlům, jejichž dodržování je ve vašem případě nezbytné.

Nebo se už břicha zbavit nechcete? Máte pocit, že byste menší úpravu jídelníčku, pravidelný pohyb a třeba i abstinenci nezvládli?